5 причин, чому втрачати друзів з віком – це нормально

Ви боїтеся втратити друзів, і з усіх сил чіпляєтеся за них, з побоюванням дивлячись в майбутнє … Що ж, у нас є для вас як хороші, так і погані новини.

Хороші новини полягають в тому, що з роками ви станете зовсім іншою людиною – більш складною, більш цікавою, бачили безліч нових місць і людей, до яких хочеться повернутися.

А погані новини в тому, що для того, щоб з вами відбулися всі ці зміни, вам неминуче доведеться розірвати відносини з деякими зі старих друзів.

Зміни – це не обов’язково погано. Нехай краще вони стануть для вас можливістю дізнатися щось нове.

Так чому ж втрачати друзів у міру дорослішання – це нормально? А ось чому:

1. Зміна інтересів 

Чим старшими ви будете ставати, тим більше ваші інтереси і пріоритети будуть відрізнятися від тих, які ви переслідували в юності, і тим сильніше і гарячіше ви почнете захищати те, що для вас по-справжньому цінне.

Все це неминуче перенесеться і на ставлення до оточуючих вас людей – у вас з’являться певні стандарти і очікування, і ви більше не будете впускати в своє життя усіх підряд.

У міру дорослішання у вашому житті будуть з’являтися люди, які будуть цінувати те, що ви говорите і робите прямо зараз.

Чи варто дивуватися тому, що часто ці люди займають місця тих друзів, з якими вам довелося розлучитися тому, що ваші погляди на життя стали занадто різними?

2. Отримання досвіду

Чим старшими ви стаєте, тим досвідченішими. Ваш досвід дозволяє вам зрозуміти, як залучити й утримати поруч з вами тих людей, які вам дійсно цікаві, на кого з друзів ви можете покластися в певних речах, а на кого не можна розраховувати взагалі.

І цілком може настати момент, коли ви зрозумієте, що деякі з цих речей вам просто-напросто більше не потрібні. І якщо у вас з цією людиною немає більше ніяких спільних інтересів, і ви спілкуєтеся лише через звичку, чи не краще відпустити його, щоб і він, і ви могли зайнятися своїм життям?

3. Осмислені відносини з оточуючими

Дорослішаючи, ви можете втратити когось із старих друзів, але не впадайте у відчай. Адже це зовсім не означає, що ви більше ні з ким не подружите – швидше вже навпаки.

Чим старше ми стаємо, тим більше у нас з’являється нових тем для розмови, нових інтересів, що стоять обговорення, і нових місць, в яких ви побували. Ви дійсно думаєте, що не знайдеться людей, яким це буде цікаво?

Навпаки, відносини з новими друзями можуть стати набагато цікавіше і більш насиченим, ніж зі старими. Люди люблять слухати красиві розповіді про подорожі, так чому б вам не розширити свої горизонти в цьому відношенні, щоб вам було про що розповісти новим друзям?

4. Брак часу 

Чим старшими ви стаєте, тим більше ви усвідомлюєте, що у вас залишається все менше і менше часу на розваги – якщо воно взагалі залишається.

Залежно від вашої професії і ще безлічі інших чинників ваше життя дійсно може перетворитися на подобу бігу з перешкодами.

Але в будь-якому випадку до вас приходить усвідомлення того, що ви повинні мудро розпоряджатися власним часом і все робити вчасно.

Це правило відноситься і до оточуючих вас людям. Рано чи пізно ви зрозумієте, хто гідний вашого часу, а хто ні.

5. Презирство до неправди і нещирості 

Коли ви були молодше, то, швидше за все, не бачили нічого такого вже поганого в нещирості і брехні.

Як правило, діти не проти трохи прибрехати і перебільшити в будь-якій розмові – нехай навіть і з близькими друзями.

Однак у міру дорослішання ми стаємо до цього все більше і більше нетерплячими. Ми перестаємо терпіти грубість і обман, і в суперечці з нещирим людиною все частіше і частіше намагаємося бути «голосом розуму».

Ви все частіше і частіше будете розуміти, що прагнете до осмислених бесід – а не до тих, які ведуться в прагненні вколоти або ж просто переливають слова з пустого в порожнє.

І, звичайно ж, ви будете намагатися оточити себе людьми, здатними вести бесіди зі змістом.

Сподіваємося, тепер ви зможете дивитися в майбутнє з великим оптимізмом – і менше його боятися.

Робіть все послідовно і докладно, бережіть себе, і ви приїдете на наступну зупинку свого життя набагато досвідченіші і мудріші, ніж відправлялися з попередньої.

Джерело: higherperspectives.com